Dzień Kombatanta 2010 Drukuj

 

    W dniu 27 września obchodzimy rocznicę utworzenia Polskiej Organizacji Wojskowej, która z czasem przekształcona została w Związek Walki Zbrojnej, a następnie Armię Krajową.

   W tym dniu, jak co roku, w naszej  szkole odbyła się niecodzienna lekcja historii, na którą zaprosiliśmy naszych patronów- żołnierzy AK. Niezwykłych przeżyć dostarczyły zebranym na uroczystości, recytowane przez naszych uczniów wiersze i piosenki, które wraz z chórem śpiewali kombatanci. Pan Laszek Mossakowski, żołnierz AK na podsumowując powiedział, że każde spotkanie z uczniami naszej szkoły dostarcza byłym żołnierzom II wojny światowej wielu wzruszeń, że czekają na kolejne z niecierpliwością. Prosił także uczniów o przekazanie ich rodzicom pozdrowień i gratulacji, że wychowali tak wspaniałe dzieci. 

   Uroczystość przygotowały p. Renata Wojtycka i p. Małgorzata Podwójci przy wsparciu p. Elżbiety Zbrzeznej.

 

fot. Janina Łukasiak