Europejski dzień języków Drukuj

 

   26 września został ogłoszony przez Radę Europy dorocznym Europejskim Dniem Języków.

   Mówić językiem drugiej osoby oznacza bowiem uczynić krok ku niej, znieść bariery i lęki. Kształcenie językowe i komunikowanie się w różnych językach pomaga nam upowszechniać koncepcję różnorodności kulturowej i wzajemnego zrozumienia na naszym kontynencie.

   Uczniowie naszej szkoły chętnie przyłączyli się do świętowania Europejskiego Dnia Języków Obcych. Podczas lekcji języka angielskiego czytane były fragmenty wierszy znanych poetów, łamańce językowe w języku angielskim tzw. "tongue twisters" oraz wyświetlane filmy w oryginale dla klas młodszych. Uczniowie stworzyli także przepiękne projekty i plakaty ilustrujące użycie języka obcego, które można podziwiać na wystawie przygotowanej przez nauczycielki języka angielskiego : p. Justynę Matusiak i p.Joannę Jakubowską.