Niepodległa 2010 Drukuj

 

   Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu "Niepodległa", organizowanym przez Muzeum Niepodległości w Warszawie.

   W tym roku na konkurs wpłynęło ponad sto prac, toteż jesteśmy bardzo dumni z sukcesu.

   W kategorii "praca plastyczna" wyróżnienia otrzymali : Jakub Podwójci (VS) i Maciej Skubiszewski (VIC).

   W kategorii "album" wyróżnienie otrzymało troje uczniów z klasy IIIF : Nina Rylska, Wiktoria Strońska oraz Krystian Szulc za pracę pt. "Nasz Płock Niepodległy - spacer klasy IIIF po miejscach związanych z niepodległością."

   Mini rajd odbył się 24 września. Uczniowie wraz z wychowawcą - p. Joanną Pankowską odwiedzały miejsca, w których toczyły się walki niepodległościowe. Świetne zdjęcia do albumu wykonała p. Janina Łukasiak, a konsultacji historycznych udzieliła dzieciakom p. Renata Wojtycka.