"Nikt się nie nudzi" Drukuj

30 listopada, w świetlicy szkolnej, w zimowej scenerii odbyły się warsztaty metodyczno - szkoleniowe dla wychowawców świetlic szkolnych ze szkół płockich pod hasłem Nikt się nie nudzi.

Uczestników powitała pani dyrektor Ewa Woźniak podkreślając istotną rolę świetlic w zagospodarowaniu czasu wolnego dzieci.

Na początku szkolenia uczestnicy wysłuchali wykładu "Zarządzanie" czasem wolnym - p. Elżbiety Pędraszewskiej - Iskrzak, kierownika świetlicy i pomysłodawczyni warsztatów. W dalszej kolejności wychowawcy świetlicy zaprezentowali ćwiczenia w różnorodnych blokach tematycznych oraz poprowadzili warsztaty.

W bloku ekologicznym p. Joanna Kamińska przygotowała warsztat - Zimowy szept liści, ukazując w jak prosty sposób uwrażliwić dzieci na potrzeby przyrody.

W bloku teatralnym p. Bożena Kowalska przedstawiła Teatralne zimowe impresje ucząc wyrażania emocji.

W bloku artystycznym p. Ilona Borczuk opowiadała, a następnie pokazywała trudną sztukę składania papieru w trakcie warsztatu Papierowe, zimowe zwierzaki - składaki.

W bloku literackim p. Elżbieta Pędraszewska - Iskrzak zaprezentowała własne opowiadanie terapeutyczno - stymulujące Kartki z podróży małego bałwanka wraz z obudową graficzną.

Spotkanie zakończyły warsztaty w bloku muzyczno - ruchowym prowadzone przez p. Alicję Michalską - Zimą może być wesoło, gdzie uczestnicy uczyli się kroków samby w towarzystwie papierowych śnieżynek.

Uczestnicy spotkania otrzymali materiały szkoleniowe.