Mikołajkowa zbiórka dla dzieci z Białorusi Drukuj

 

   W połowie listopada Samorząd Uczniowski z naszej szkoły otrzymał list, jaki kierował do uczniów płockich szkół Harcerski Zespól Pieśni i Tańca ,,Dzieci Płocka". W liście zawarto prośbę o podzielenie się zabawkami i szczęściem z sierotami z Białorusi.
   Już od jakiegoś czasu HZPiT ,,Dzieci Płocka" wspólpracuje z księżmi, którzy opiekują się dziećmi z Domu Dziecka w Wołożynie na Białorusi pomagając im w zbiórce darów od Płocczan.
   W naszej szkole akcja powiodła się w stu procentach dzięki niezwykłemu zaangażowaniu dziewcząt z klasy IV c: Pauliny Bilinskiej, Weroniki Ipatow, Klaudii Kaźmierczak i Elizy Pomianowskiej, które bezpośrednio organizowały zbiórkę darów wśrod uczniów naszej szkoły. Opiekunkami dziewczynek i akcji były panie: Renata Wojtycka - opiekunka Samorządu Uczniowskiego oraz Anna Olczak - Mielczarek - wychowawczyni kl. IVc.
   Dzięki zaangażowaniu wszystkich wymienionych wcześniej osób udalo się zebrać mnóstwo maskotek, gier, książek, filmów z bajkami i słodyczy.
   W dniu 7 grudnia, tuż po Mikołajkach, przekazaliśmy wszystkie zebrane upominki panu dyrektorowi HZPiT "Dzieci Płocka", który serdecznie dziękował dziewczynkom i ich opiekunkom za zaangażowanie w ogłoszoną przez nich akcję.
   Myślimy, że ta mikołajkowa zbiorka zabawek da wiele radości dzieciom na Białorusi.
Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.