Jasełka 2010 Drukuj

Podtrzymując tradycję poprzednich lat zgromadziliśmy się wszyscy 22 grudnia - w ostatnim dniu nauki przed świętami - na sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w jasełkach.

Tegoroczne jasełka odbyły się pod hasłem "Dziś niebo się otwiera". Rozważając Tajemnicę Bożego Narodzenia kierowaliśmy swe myśli i serca ku niebu, snując głębokie refleksje nad cudem Świętej Nocy.

Wysłuchaliśmy także pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu szkolnego chóru pod dyrekcją p. Małgorzaty Podwójci.

Następnie uczniowie przekazali wszystkim pracownikom szkoły i zaproszonym gościom małą niespodziankę - ręcznie wykonane kartki z życzeniami świątecznymi.

Na zakończenie przybyli goście oraz p. dyr Ewa Woźniak złożyli bożonarodzeniowe życzenia całej społeczności szkolnej.

Do jasełek uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pań katechetek : Katarzyny Popek i Bernadetty Staniszewskiej. O oprawę muzyczną i nagłośnienie zadbali : p. Małgorzata Podwójci i p. Robert Elwertowski, a piękne dekoracje były dziełem pań : Marzeny Nejman, Joanny Pankowskiej, Joanny Skubiszewskiej i Urszuli Romanowskiej.

fot. Janina Łukasiak