Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego - etap rejonowy Drukuj

 

   W dniu 4 lutego miało miejsce w naszej szkole uroczyste podsumowanie etapu rejonowego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego".
   Trzy tygodnie temu odbył się konkurs, w którym wzięło udział 60 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Michał Wyrębkowski z kl II a - wychowanek p. Małgorzaty Szulborskiej i Maria Sulińska z kl VI b, uczennica p. Renaty Wojtyckiej. Oboje odnieśli ogromny sukces. Wśród uczniów szkół podstawowych, Michał zajął I miejsce, Marysia natomiast IV - te. Oboje zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego konkursu, który odbędzie się 11 marca w Warszawie.
   Piękną część artystyczną na uroczyste podsumowanie konkursu przygotowały panie Elżbieta Zbrzezna oraz Małgorzata Podwójci. Scenografię do przedstawienia opowiadającego o Janie III Sobieskim, wykonały panie: Marzena Nejman, Joanna Skubiszewska i Danuta Gembicka.
 
 
 
etap rejonowy konkursu - fot. Janina Łukasiak
 
 
podsumowanie etapu rejonowego - fot. Janina Łukasiak