Akcja "Dzieci Dzieciom" Drukuj

 

   8 lutego około trzystu uczniów naszej szkoły włączyło się do kolejnej edycji akcji "Dzieci Dzieciom" organizowanej przez Polskie Towarzystwo Osób Niepełnosprawnych z siedziba w Łodzi.

   Celem akcji, podobnie jak w latach ubiegłych, było "pozyskiwanie środków na pomoc dzieciom niepełnosprawnym, propagowanie idei pomocy oraz wyzwalanie niezwykle cennych inicjatyw społecznych uwrażliwiających dzieci i młodzież na problematykę osób niepełnosprawnych". Stąd środki pozyskane z biletów - cegiełek przeznaczone zostały głównie na dofinansowanie oraz zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci niepełnosprawnych w naszym regionie.

   W kinie Przedwiośnie w Płocku aktorzy znani ze scen teatralnych przedstawili widowisko muzyczne "Przybysze z planety Zangular". Prezentowany spektakl poruszał szeroką problematykę związaną z ochroną środowiska, ekologią, bezpieczeństwem, przemocą czy tolerancją. Obsadę widowiska wspierała cała gama efektów scenicznych : dymownice, stroboskopy, światła laserowe, efekty pirotechniczne.

   Dla widzów przewidziano również losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów PTON. Nagrodę główną, odtwarzacz MP3, otrzymał uczeń klasy VIb - Hubert Staniszewski.

   Koordynatorem akcji na terenie naszej szkoły była p. Edyta Kowalska.