Mili goście w naszej szkole Drukuj

 

   10 marca, w ramach Dni Otwartych Szkoły, przybyli do nas sympatyczni goście - dzieci z grup "zerowych" z przedszkoli znajdujących się na osiedlu Podolszyce Północ - PP nr 6, PP nr31, PP nr 37 oraz Prywatnego Przedszkola "Gucio".

   Celem wizyty było zapoznanie dzieci z funkcjonowaniem szkoły do której większość z nich będzie uczęszczała w nowym roku szkolnym.

   Przedszkolaki swoją przygodę zaczęły od obejrzenia przedstawienia przygotowanego przez świetlicowy teatrzyk "Bąbelek". Gromkimi brawami nagrodzili młodych aktorów, którzy wystąpili w bajce "O królewnie Śnieżce i 7 krasnoludkach". Następnie, wraz ze swoimi wychowawcami, podzieleni na grupy, zwiedzali naszą szkołę ; pracownie komputerowe, przedmiotowe, sale lekcyjne, w których zajęcia mają uczniowie klas młodszych, bibliotekę, świetlicę, stołówkę i sale gimnastyczne. Uczestniczyli również w zajęciach klas pierwszych :

- w świecie bajek i baśni rozpoznawali bohaterów ulubionych książek i malowali ich postacie,

- w świecie figur geometrycznych układali różne mozaiki,

- w świecie sportu uczestniczyli w zabawach sportowych,

- w świecie muzyki i zabawy rozpoznawali instrumenty muzyczne, bawili się w echo rytmiczne, śpiewali piosenki.

   Na koniec dzieci otrzymały drobne upominki przygotowane przez uczniów i w doskonałych humorach, pełni wrażeń wrócili do swoich przedszkoli.

Zapraszamy Was 1 września! Do zobaczenia.

 

fot. Janina Łukasiak