XXVIII Rajd Ekologiczny "Powitanie Wiosny" Drukuj

 

   26 marca członkowie SKKT "Wojażer" wyruszyli na trasę XXVIII Rajdu Ekologicznego "Powitanie Wiosny".

   Trasa rajdu wiodła turystycznym szlakiem spacerowym na terenie miasta Płocka do III LO. Pokonaliśmy 7 kilometrów. Po drodze mieliśmy wiele okazji do tego, aby szukać zwiastunów wiosny. Rozwiązaliśmy również test składający się z 10 pytań. Wykazaliśmy się znajomością naszego miasta, wiedzą dotyczącą patronki III LO - Marii Dąbrowskiej oraz wiadomościami przyrodniczymi. Na mecie okazało się, że bardzo dobrze rozwiązaliśmy ten test i w nagrodę otrzymaliśmy książkę o szlakach turystycznych okolic Płocka.

   W klasyfikacji ogólnej zajęliśmy IV miejsce. Nasza Marzanna została również wyróżniona.

   Razem z nami wiosnę witały panie : Agnieszka Kochanowska-Matuszewska, Urszula Romanowska i Renata Wojtycka.

   Organizatorami rajdu byli : Oddział Miejski PTTK Płock oraz SKKT-PTTK "Globtroters" przy III LO im. Marii Dąbrowskiej w Płocku.