Miedzyszkolny Konkurs Czytelniczy "Otwórzmy wyobraźnię" 2011 Drukuj

 

   Dnia 24 marca odbył się w naszej szkole III Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy "Otwórzmy wyobraźnię".

   W szranki stanęły drużyny trzech szkół : SP nr 16, SP nr 22, SP nr 23. Zgodnie z regulaminem zawodnicy wykazywali się znajomością przeczytanych książek. W tym roku były to : Karol Bunsch Bracia, Antoine de Saint Exupery Mały Książę, Małgorzata Musierowicz Szósta klepka, Alfred Szklarski Sobowtór profesora Rawy, Mark Twain Przygody Tomka Sawyera.

   Uczniowie odpowiadali też na pytania z teorii literatury. Drużyny zbierały również punkty za bardzo dobrze przygotowane prezentacje (zagrane scenki z przeczytanych lektur). Najważniejsza jednak była znajomość książek.

   W konkursie zwyciężyła drużyna SP nr 23 przed SP nr 16 i SP nr 22.

   Konkurs prowadziła p. Elżbieta Zbrzezna.

 

 

fot. Janina Łukasiak