Z wizytą w Muzeum Mazowieckim Drukuj

 

   31 marca i 1 kwietnia klasy Vc, Vd i IVa wraz z paniami Ewą Wojtycką i Moniką Czyżewską odwiedziły Muzeum Mazowieckie w Płocku, aby wziąć udział w nietypowej lekcji języka polskiego i historii.

   Z zainteresowaniem obejrzeliśmy dwie wystawy : "Dolina Liwca u schyłku starożytności" oraz "Legendy czeskich zamków i pałaców". Dowiedzieliśmy się o pozostałościach archeologicznych na terenie Mazowsza pochodzących z początków naszej ery. Zupełnym zaskoczeniem był dla nas fakt, że nasi przodkowie sprzed 2000 lat uwielbiali gry planszowe i ... hazard.

   Z ciekawością zapoznaliśmy się też z wybranymi legendami Republiki Czeskiej. Każdy zamek posiadał swoją niezwykłą historię. Były smoki, diabły, płaczące zjawy i okrutni możnowładcy. Z pewnością warto odwiedzić naszych południowych sąsiadów i zapoznać się z ich kulturą. To były naprawdę interesujące zajęcia!