Niezwykła lekcja przyrody w klasach integracyjnych Drukuj

 

   W marcu, klasa integracyjna VIa wraz z nauczycielami : p. Urszulą Romanowską i p. Edytą Kowalską postanowiła wybrać się w fascynującą podróż po strefach krajobrazowych Ziemi odwiedzając wystawę fotograficzną pt. "Fotografia dzikiej przyrody" w Muzeum Mazowieckim w Płocku. Wystawę tworzyły zwycięskie prace z konkursów fotograficznych "WILDLIFE PHOTOGRAPHER OF THE YEAR" z lat 2002 - 2010, organizowanych przez BBC Wildlife Magazine oraz Natural History Museum w Londynie od 1964 r. Pokazano 70 wybranych zdjęć z 9 ostatnich edycji, nagrodzonych i wyróżnionych w kilkunastu kategoriach, autorstwa 68 fotografów z 22 krajów, w tym 2 zdjęcia z Polski.

   Uczniowie i nauczycielki byli zachwyceni wspaniałością, dramatyzmem i różnorodnością uchwycenia przez fotografów życia na Ziemi. Szczególny podziw wzbudziły fotografie : Rozrabiaki - czyli śmiesznego makaka czubatego, świeżo wyklutego z jaja żółwia zielonego z wyspy Aldabra na Seszelach, lisa rudego z Węgier oraz praca Antoniego Kasprzaka, która zajęła pierwsze miejsce - Starcie orłów bielików...

   Mamy nadzieję, że we wszystkich uczestnikach tej niezwykłej lekcji przyrody rozbudziła się dbałość o jej przyszłość.