Gra miejska - "Płock - Miasto Bohater" Drukuj

 

   10 kwietnia, w niedzielę, uczniowie klasy VIc wraz z opiekunem Samorządu Szkolnego p. Renatą Wojtycką i Rzecznikiem Praw Ucznia p. Edytą Kowalską wzięli udział we wspaniałej zabawie i wyjątkowej lekcji historii - grze miejskiej "Płock - Miasto Bohater", organizowanej przez Komendę Hufca ZHP Płock im. Obrońców Płocka 1920r. , Fundację Odnowy Zabytków Płocka im. Bolesława Krzywoustego oraz Komendę Miejską Policji.

   Tego dnia obchodziliśmy 91. rocznicę odznaczenia Płocka Krzyżem Walecznych przez marszałka Józefa Piłsudskiego, dlatego szlak gry przebiegał od cmentarza garnizonowego przy ul. Norbertańskiej do klasztoru Mariawitów, czyli obejmował te miejsca, w których 91 lat temu toczyła się bohaterska walka płocczan z bolszewikami.

   Celem gry było odnalezienie pamiątki po wydarzeniach z 1920r. Uczestnicy : uczniowie płockich szkół, harcerze, osoby prywatne, zostali pogrupowani w patrole i poruszali się w centrum Płocka według specjalnej mapy. Na trasie gry czekały na nich zadania, które w aktywny sposób przybliżały historię naszego miasta. Dzięki temu można było otrzymać wskazówki co do miejsca ukrycia pamiątki. Dla uczniów naszej szkoły najatrakcyjniejszymi zadaniami były : rzucanie granatami do wyznaczonego celu, slalom ze związanymi sznurkiem nogami po specjalnej trasie na Wzgórzu Tumskim, zagadki historyczne odczytywane z kartek znalezionych w ukrytych wokół Katedry słoiczkach.

   Tak jak w ubiegłym roku spędziliśmy niezapomniane chwile ucząc się poprzez zabawę!