„ My favourite book” – „Moja ulubiona książka” Drukuj

 

   Dzień 23 kwietnia stanowi symboliczną datę, gdyż właśnie pod tą datą urodziło się lub odeszło z tego świata wielu wybitnych pisarzy, m.in. Miguel de Cervantes, William Shakespeare, Garcilaso de la Vega czy Vladimir Nabokov. Na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców Konferencja Generalna UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. Po raz pierwszy obchody Dnia Książki miały miejsce w 1996 roku.
   Z okazji zbliżającego się „Światowego Dnia Książki” uczniowie na zajęciach języka angielskiego czytali fragmenty książek w języku angielskim oraz zapoznali się z historią powstania Światowego Dnia Ksiązki. Uczniowie klas  III-VI na zajęciach języka angielskiego przygotowywali projekt pt „ My favourite book” – „Moja ulubiona książka”. Wystawę  z pracami uczniów można podziwiać na głównym holu.
   
Wystawę przygotowały nauczycielki języka angielskiego : Justyna Matusiak i Joanna Jakubowska.