Wynalazki Leonardo da Vinci Drukuj

 

   18 kwietnia klasy IVa i Vc wybrały się do galerii Wisła na wystawę interaktywną poświęconą wynalazkom Leonardo da Vinci. Ten żyjący na przełomie XV i XVI wieku twórca znany jest głównie jako malarz, autor takich dzieł : "Mona Lisa" czy "Ostatnia wieczerza". Ale Leonardo to również architekt, filozof, muzyk, pisarz, odkrywca, matematyk, mechanik, anatom, wynalazca oraz geolog. Uważany jest za najwszechstronniej utalentowaną osobę w historii. Jako inżynier tworzył projekty wyprzedzające jego epokę.

   Wystawa w sposób obrazowy przedstawia dorobek życia Leonardo da Vinci. Dzięki niej mogliśmy zobaczyć, jak wyglądała pracownia uczonego oraz poznać jego pomysłowe projekty i zagadkowe maszyny. Prezentowane konstrukcje stworzono na podstawie oryginalnych szkiców i w pełni urzeczywistniają pomysły tego genialnego twórcy. Spadochron, młyn wodny i wietrzny, kuźnia, łożysko kulkowe, czołg - to jedne z wielu wynalazków Leonardo da Vinci.