,,Kamienie Pamięci. Znajdź bohatera sierpnia 80"- II edycja Drukuj

 

   20 kwietnia minął termin realizacji tegorocznej II edycji projektu IPN Kamienie Pamięci. Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w odszukanie bohatera, zgromadzenie o nim informacji oraz rozpropagowaniu wiedzy o tej postaci. 

   Tym razem należało znaleźć bohatera sierpnia 1980 r. Zadania podjęli się uczniowie klasy VI a wraz z nauczycielkami Renatą Wojtycką oraz Edytą Kowalską. Postacią, którą uczniowie upamiętnili w swoim projekcie jest zmarły przed kilkoma laty pan Krzysztof Zywer- wieloletni działacz solidarnościowy zasłużony dla naszego miasta i regionu.

   Uroczyste podsumowanie działalności uczniów w ramach projektu, na które realizatorzy zostali zaproszeni, odbędzie się 20 maja w siedzibie IPN w Warszawie.
   Więcej dowiesz się z artykułu na portalu Plocek.pl (link poniżej)