logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Klub Szkół UNICEF Drukuj

 

   Nasza szkoła aktywnie współpracuje z UNICEF - organizacją, której działalność jest podporządkowana potrzebom wszystkich dzieci na świecie. W Polsce jej przedstawicielem jest Polski Komitet Narodowy UNICEF.

   W listopadzie 2010 r. przystąpiliśmy do Klubu Szkół UNICEF, który zrzesza szkoły chcące aktywnie uczestniczyć w projektach edukacyjnych przygotowanych przez UNICEF oraz włączające się w akcje humanitarne dedykowane najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

 

 

 

   Celem klubu jest : 

- edukowanie uczniów na temat sytuacji ich rówieśników z różnych części świata,

- budzenie świadomości społecznej i aktywnej postawy wobec zastanej rzeczywistości,

- zaangażowanie szkół we współpracę z UNICEF w ramach organizowanych projektów, 

- propagowanie idei tolerancji międzykulturowej i międzynarodowej.

   Koordynatorem klubu jest p. Anna Olczak - Mielczarek.

 

   Miło nam donieść, że za udział  w ogólnopolskiej kampanii WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA, 19 marca 2012 Dyrektor Generalny UNICEF Polska - p. Marek Krupiński przyznał naszej szkole CERTYFIKAT SPOŁECZNIE ZAANGAŻOWANEJ PLACÓWKI

 

Akcje, w których uczestniczymy :