Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR MATEMATYCZNY 2011 Drukuj

   Michał Kolankiewicz - uczeń klasy 4c został laureatem Międzynarodowego Konkursu "KANGUR MATEMATYCZNY 2011". W nagrodę w czerwcu pojedzie na czterodniową wycieczkę do Legolandu w Danii, ufundowaną przez organizatora.
   W tym roku szkolnym odbyła się jubileuszowa XX edycja konkursu. Konkurs został na stałe wpisany do kalendarza imprez UNESCO, a od lat odbywa się pod patronatem Rady Europy.
   Turniej ma swoje korzenie w Australii. W Europie pojawił się w 1990 roku i powoli zasięgiem ogarniał kraje europejskie. W tej chwili jest najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Ogólnopolskim Organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych działające przy Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, a koordynatorem na terenie Mazowsza Warszawski Komitet Organizacyjny "Kangur".
   Głównym celem konkursu jest upowszechnianie i uatrakcyjnianie wiedzy matematycznej.  Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych startują w pięciu kategoriach wiekowych: Maluch, Beniamin, Kadet, Junior i Student. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu (w tym roku 17 marca) oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą jego atrakcyjność. 
   W kategorii MichałaMaluch (klasy III-IV SP) startowało w Polsce aż 91602 uczniów. Średnia wyników tej grupy wynosiła 65,13 punktów. Nasz uczeń uzyskał maksymalny rezultat - 120 punktów.
Michałowi i jego nauczycielce - pani Annie Olczak-Mielczarek gratulujemy!
 
 
 
 
   Michał w Legolandzie