Podsumowanie II edycji projektu edukacyjnego ,,Kamienie Pamięci - znajdź bohatera Sierpnia 80". Drukuj

 

   W piątek, 20 maja 2011 r w warszawskiej siedzibie IPN przy ul. Marszałkowskiej, odbyło się uroczyste podsumowanie II edycji projektu edukacyjnego ,,Kamienie Pamięci - znajdź bohatera Sierpnia 80".
   Wśród dziesiątek szkół biorących udział w projekcie do Warszawy przyjechało 26 zespołów. Byli uczniowie podstawówek, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz harcerze z wielu miast Polski, między innymi z Lublina, Wrześni, Błonia, Otwocka, Bydgoszczy, Piotrkowa Trybunalskiego a nawet z polskiej szkoły w Monachium. 
   Podsumowanie polegało na przygotowaniu stoiska bohatera projektu, zaprezentowaniu jego sylwetki oraz metod pracy w trakcie realizacji zadania. Klasę VI a, która brała udział w poszukiwaniach bohatera Sierpnia reprezentowali uczniowie: Julia Kosińska, Zuzia Chęcińska i Patryk Tomaszewski wraz z nauczycielkami, które koordynowały przedsięwzięciem: Renatą Wojtycką i Edytą Kowalską.
   W trakcie podsumowania wszyscy uczestnicy wzięli udział w aktywnym zwiedzaniu wszystkich stoisk. Otrzymali zadanie znalezienia odpowiedzi na pytania przygotowane przez organizatorów a dotyczące bohaterów wystaw. Przypominamy, że uczniowie naszej szkoły zaprezentowali sylwetkę wybitnego działacza Solidarności regionu płockiego - p. Krzysztofa Zywera.
   Pragniemy szczególnie podziękować p. Zofii Zywer za udzielenie wywiadu o mężu oraz udostępnienie pamiątek, które uświetniły nasze stoisko. Jesteśmy także bardzo wdzięczni za pomoc w upowszechnieniu wiadomości o bohaterze i projekcie portalowi Plocek.pl oraz p. redaktor Małgorzacie Rostowskiej.
   Niezwykła atmosfera serdeczności jaka panowała podczas podsumowania zachęciła nas do dalszej współpracy z IPN-em. 
   Już 4 czerwca panie: Renata Wojtycka i Edyta Kowalska wezmą udział w konferencji dla nauczycieli ,,PRL na talerzu", na którą otrzymały kartki, gdyż zgłoszenia na tę imprezę są reglamentowane.