IX Powiatowy Konkurs Ekologiczny "Ziemia i jej dzieci nie lubią elektrośmieci" Drukuj

 

   3 czerwca odbył się IX Powiatowy Konkurs Ekologiczny, w którym uczestniczyli uczniowie z ośmiu szkół podstawowych : z Emilianowa, z Teodorowa, Nowego Kamienia oraz z Płocka : SP6, SP12, SP16, SP17 i SP23.

   Temat przewodni tegorocznego konkursu to "Ziemia i jej dzieci nie lubią elektrośmieci." Każda z drużyn przygotowała plakat pod tym tytułem. Wszyscy uczestnicy rozwiązywali krótki test dotyczący elektrośmieci, następnie brali udział w konkurencjach sportowych.

   W przerwie między konkurencjami zgromadzeni goście mogli posłuchać solistek - Ady i Basi oraz obejrzeć układy taneczne w wykonaniu uczennic klas V i VI naszej szkoły.

   Konkurs wygrała trzyosobowa reprezentacja SP23 : Magdalena Misiak, Katarzyna Tomczyk i Gabriela Sadowska - uczennice VIe. Drugie miejsce zajęła drużyna SP6, a trzecie - SP12 w Płocku.

Gratulujemy!

   Konkurs przygotowali : nauczyciele przyrody - p. Marta Pater, p. Agnieszka Kochanowska - Matuszewska oraz p. Urszula Romanowska; nauczyciele WF - p. Marzena Wakuła, p. Iwona Szymańska, p. Cezariusz Raczkowski i p. Arkadiusz Ławnicki. O scenografię zadbały panie : Joanna Skubiszewska i Joanna Pankowska. Oprawę muzyczną przygotowała p. Małgorzata Podwójci.