Finał Ogólnopolskiego Konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego..." Drukuj

 

   Finał Ogólnopolskiego Konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 - 1683" zagościł po wielu latach w naszym mieście. Po raz szesnasty młodzi pasjonaci historii polskiego oręża zmagali się z trudnymi zagadnieniami i pytaniami konkursowymi.

   Uroczyste podsumowanie konkursu miało miejsce 4 czerwca na deskach Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Płocku.

   Naszą chlubą jest najmłodszy uczestnik konkursu, Michał Wyrębkowski, uczeń klasy IIa p. Małgorzaty Szulborskiej i p. Joanny Dobrogoszcz, który otrzymał tytuł laureata etapu wojewódzkiego.   

   Od czterech lat naszej szkole przypada w udziale oprawa muzyczna tej uroczystości. Chór "Viva la musica" występował trzykrotnie w Warszawie - w Muzeum Wojska Polskiego i na Zamku Królewskim. Na tegorocznej uroczystości wystawiliśmy przedstawienie pt. "Od Obertyna do Wiednia", które przygotowały panie - Elżbieta Zbrzezna i Małgorzata Podwójci. Scenografią zajęły się panie - Joanna Skubiszewska i Joanna Pankowska.