Matematyka Bez Granic 2011 Drukuj

 

   Już po raz drugi, 8 czerwca, nasza szkoła wraz z Deltaklubem powitała gości na płockim podsumowaniu wyników Międzynarodowego Konkursu "Matematyka Bez Granic". Honorowy patronat nad konkursem w Płocku objął Prezydent Miasta p. Andrzej Nowakowski. Prezydent Miasta Płocka ufundował również nagrody dla zwycięskich klas oraz szkół biorących udział w konkursie.

   Podobnie jak w ubiegłym roku organizacją konkursu na terenie Płocka zajęły się panie : Aldona Fijałkowska (SP23) oraz Marzenna Kuć (Deltaklub).

   Na uroczystość przybyli przedstawiciele Urzędu Miasta Płocka, Delegatury Kuratorium, Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz dyrektorzy, uczniowie i nauczyciele płockich szkół biorących udział w konkursie.

   W tegorocznej edycji wyróżniono :

- w kategorii szkół gimnazjalnych - klasę IIIG z Gimnazjum nr 6 w Płocku 

- w kategorii szkół podstawowych w pionie klas szóstych - klasę VI z II PSP Z.O.K. "Profesor" 

- w kategorii szkól podstawowych w pionie klas piątych - klasę V z II PSP Z.O.K "Profesor" 

   Puchary, nagrody i dyplomy zwycięskim klasom wręczyły panie - Joanna Banasiak i Katarzyna Rosa. 

   Płockie szkoły uzyskały wysokie wyniki w rankingu regionu mazowieckiego. Ponieważ konkurs duży nacisk kładzie na pracę zespołową oraz integrację uczniów wszystkie szkoły otrzymały podziękowania oraz upominki za udział w nim, a tym samym za rozwijanie zdolności, pomysłowości, wyobraźni oraz szerzenie idei integracji. Na ręce przedstawicieli szkół przekazali je państwo - Ewa Woźniak oraz Grzegorz Skwarna - współgospodarze uroczystości.

   Po części oficjalnej zgromadzeni wysłuchali wykładu dr Joanny Jaszuńskiej - pracownika naukowego Uniwersytetu Warszawskiego - "Po co dowodzić rzeczy oczywiste?" oraz obejrzeli prezentację Ady Załęskiej i Piotra Stogowskiego - uczestników projektu Deltaklub.

   W części artystycznej, przygotowanej przez p. Małgorzatę Podwójci, wystąpili młodzi i utalentowani instrumentaliści - uczniowie naszej szkoły oraz chór "Viva la musica".

   Uroczystość przygotowały i poprowadziły panie - Małgorzata Lechowicz i Aldona Fijałkowska, o scenografię zadbały panie - Marzena Nejman i Danuta Gembicka, a o nagłośnienie i sprzęt audiowizualny - p. Robert Elwertowski.