X Festyn Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Drukuj

 

   10 czerwca wszystkie klasy integracyjne z naszej szkoły wzięły udział w X Krajowym Integracyjnym Festynie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Nadzieja 2011", organizowanym w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Płocku.

   We wspaniałej, wesołej i gwarnej atmosferze dzieci brały udział w wielu konkursach, turniejach, grach i zabawach integracyjnych. Prezentowały się dziecięce i młodzieżowe zespoły artystyczne, zachęcające do wspólnej zabawy.

   Zorganizowano również poczęstunek z grilla, słodycze i owoce.

   Dzieciaki najmilej wspominają konkursy plastyczne prowadzone przez policjantów i strażników miejskich, przejażdżkę na osiołku, pokazy młodych judoków, konkursy sprawnościowe z piłką i skakanką, możliwość sfotografowania się na policyjnym motocyklu.

   Organizator festynu - Krajowe Stowarzyszenie na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych "Pomoc Dzieciom" jak co roku rozdawało prezenty - m.in. odzież, pompy insulinowe, a jedno z płockich przedszkoli otrzymało dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych.

   Mamy nadzieję, że za rok również weźmiemy udział w niezapomnianym festynie!