Jesteśmy trzecią szkołą na Mazowszu! Drukuj

 

   15 czerwca w Muzeum Niepodległości w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2011 - region mazowiecki.

   Nasza szkoła po raz kolejny zajęła czołową lokatę w kategorii : najwyższa średnia wyników - w tej edycji uplasowaliśmy się na III miejscu. W nagrodę najlepsi wyróżnieni uczniowie pojadą w październiku na wycieczkę do Białowieży ufundowaną przez Warszawski Komitet Organizacyjny "Kangur Matematyczny 2011".

   Kangur to najbardziej masowa impreza na świecie popularyzująca wiedzę matematyczną. Na Mazowszu w konkursie wzięło udział około 50 tys. uczestników, w Polsce było ich ponad 300 tys.

   Mamy dwa powody do radości i dumy - ponownie znaleźliśmy się w czołówce szkół podstawowych oraz uczeń naszej szkoły, Michał Kolankiewicz, został laureatem tegorocznej edycji (czytaj tu).

   Gratulacje dla wyróżnionych w tegorocznej edycji uczniów naszej szkoły : Michała Kolankiewicza, Katarzyny Słupskiej, Anny Solak, Anny Trojanowskiej, Wojciecha Sarwińskiego, Kacpra Pawlaka, Szymona Stanety, Łukasza Solaka, Anieli Kosek, Jakuba Komorowskiego, Fabiana Macińskiego, Łukasza Owczarka oraz ich nauczycieli : p. Anny Olczak-Mielczarek, p. Alicji Rostowskiej, p. Aldony Fijałkowskiej, p. Joanny Matuszak i p. Joanny Skubiszewskiej.

   Gratulacje należą się również tym uczniom, którzy zbliżyli się do premiowanego wyniku. Wysoka pozycja szkoły to również ich zasługa.

   Nad wysokim poziomem konkursu czuwały panie - Anna Olczak-Mielczarek oraz Aldona Fijałkowska, odpowiedzialne za etap eliminacji na terenie naszej szkoły.   

 

   Zapraszamy do zapoznania się z folderem KANGUR 2011 - podsumowanie