Konkurs "Zbieramy nakrętki dla Julianka" rozstrzygnięty! Drukuj

 

   W ubiegłym roku szkolnym cała nasza szkoła pomogła uzbierać ponad 16 ton nakrętek dla Kacperka Juchniewicza, który otrzymał wózek inwalidzki. Także w tym roku szkolnym uczniowie SP23 spełniają dobry uczynek i pomagają Juliankowi ze Skwierzyny, choremu na mukowiscydozę. Potrzebuje on kamizelki oscylacyjnej, której koszt to 28922,40 zł. Aby uzbierać tę kwotę ruszyła akcja zbierania plastikowych nakrętek koordynowana przez Samorząd Szkolny, którego opiekunem jest p. Renata Wojtycka oraz Rzecznika Praw Ucznia - p. Edytę Kowalską.

   17 czerwca wszystkie zebrane w szkole nakrętki zostały dostarczone do Galerii "Wisła" a następnie przewiezione do punktu skupu. Uzyskane w ten sposób pieniądze na zakup niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego zostaną przekazane mamie Julianka.

   Klasy, które zebrały największą ilość nakrętek zostały nagrodzone słodyczami i dyplomami podpisanymi przez Dyrektora Galerii "Wisła" - p. Ewę Spychalską. Wyróżniono :

I miejsce - uczniowie klasy Vc pod opieką p. Aldony Fijałkowskiej

II miejsce - uczniowie klasy IIIb pod opieką p. Małgorzaty Gomułki oraz uczniowie klasy VIe pod opieką p. Agnieszki Jarzyńskiej

III miejsce - uczniowie integracyjnej klasy VIa pod opieką p. Edyty Kowalskiej i p. Alicji Rostowskiej

Gratulujemy!

   Samorząd Szkolny jak i Rzecznik Praw Ucznia zamierzają kontynuować akcje zbierania nakrętek w roku szkolnym 2011/12.