Pomniki przyrody na terenie Płocka - zajęcia w Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej Drukuj

 

   15 czerwca klasa integracyjna VIa wraz z nauczycielkami - p. Urszulą Romanowską i p. Edytą Kowalską brała udział w zajęciach "Pomniki przyrody na terenie Płocka" w Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej.

   Po wysłuchaniu p. E. Cybulskiej uczniowie uzupełniali diagram dotyczący przyrody nieożywionej, następnie chętnie rywalizowali w quizie - "zatapiali" statki jeśli prawidłowo odpowiedzieli na pytania o 11 pomnikach przyrody z Płocka, głównie dębach szypułkowych.

   Po zakończonych zajęciach połączyliśmy przyjemne z pożytecznym i poszliśmy na spacer po Starym Mieście. Zwracaliśmy uwagę na miejsca, które powinien znać każdy mieszkaniec Płocka : Farę, LO im. S. Małachowskiego, Towarzystwo Naukowe Płockie czy fragmenty muru obronnego a także jeden z pomników przyrody - platan klonolistny przy katedrze. każdy z nas może codziennie spacerować obok młodych platanów rosnących w Parku Północnym, które może kiedyś również zasłużą na miano pomników przyrody ożywionej, jeśli będziemy o nie dbali.