Osiągnięcia wiedzowe 2007/2008 Drukuj

 

KSZTAŁCENIE ZINTEGROWANE 

 

      Laureat etapu wojewódzkiego, wyróżnienie w etapie centralnym - Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej "W Polsce bije serce świata - a czy Twoje serce bije dla Polski" pod patronatem MEN  



wyróżnienie - Wojciech Sarwiński - Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR 2008"

 

XIV Międzyszkolna Liga Przedmiotowa

II miejsce - Szymon Staneta - edukacja matematyczna - klasy drugie, nauczyciel - p. Iwona Lewińska

III miejsce - Jakub Komorowski - edukacja matematyczna - klasy drugie, nauczyciel - p. Małgorzata Szulborska

I miejsce drużynowo - edukacja matematyczna - klasy drugie

III miejsce - Magdalena Misiak-- edukacja polonistyczna - klasy trzecie, nauczyciel - p. Beata Tokaj

III miejsce - Gabriela Sadowska - edukacja polonistyczna - klasy trzecie, nauczyciel - p. Beata Tokaj

I miejsce drużynowo - edukacja polonistyczna - klasy trzecie

II miejsce - Szymon Staneta - edukacja polonistyczna - klasy drugie, nauczyciel - p. Iwona Lewińska

III miejsce drużynowo - edukacja polonistyczna - klasy drugie

III miejsce drużynowo
- edukacja matematyczna- klasy trzecie 

 


 

JĘZYK POLSKI 

 

      9 laureatów: Paulina Grzegorzewska kl.6c, Andżelika Piechowicz kl.6b, Martyna Kisio kl.5d, Martyna Kwasiborska kl.5d, Dominika  Małachowska kl.5d, Magdalena Sarwińska kl.5d, Edward Mycroft kl.6e, Kamil Karolewski kl.4c, Barbara Banaszczak kl.4b - Ogólnopolski Konkurs Języka Polskiego "ALBUS 2008" - nauczyciele: p. Elżbieta Zbrzezna (6 ucz.), p. Bożena Matlęga (3 ucz.)

      19 uczniów wyróżnionych: Marta Osowicz kl.6c, Marta Tumkielska kl.6c, Julia Sulińska kl.6c, Karolina Baranowska kl.5d, Klaudia Miłkowska kl.5d, Łukasz Grodzicki kl. 4e, Agnieszka Rogulska kl.4e, Cezary Dudkiewicz kl. 4e, Bartosz Staneta kl.4e, Tomasz Sokołowski kl.5e, Aleksandra Podwójci kl.5e, Klaudia Karolewska kl.5e, Dorota Pater kl.5e, Joanna Wakuła kl. 5e, Milena Rejner kl. 6e, Klementyna Janicka kl.4b, Oliwia Lisowska kl.4b, Dawid Walczak kl.4c, Kamil Gulczyński kl.4c - Ogólnopolski Konkurs Języka Polskiego "ALBUS 2008" - nauczyciele: p. Elżbieta Zbrzezna (9 ucz.), p. Małgorzata Lechowicz (5 ucz.), p. Bożena Matlęga (5 ucz.)



      17 uczniów wyróżnionych za bardzo dobre wyniki: Paulina Grzegorzewska kl.6c, Marta Osowicz kl.6c, Marta Tumkielska kl.6c, Andżelika Piechowicz kl.6b, Dominika Małachowska kl.5d, Martyna Kwasiborska kl.5d, Cezary Dudkiewicz kl.4e, Piotr Murzyński kl.4e, Bartosz Staneta kl.4e, Edward Mycroft kl.6e, Barbara Banaszczak kl.4b, Dawid Walczak kl.4c, Anna Świerczakowska kl.6d, Karolina Wasilewska kl. 6d, Oliwia Gołębiewska kl.4f, Joanna Wakuła kl.5s, Tomasz Sokołowski kl.5e - Ogólnopolski Konkurs "Alfik Humanistyczny 2007" - nauczyciele: p. Elżbieta Zbrzezna (9 ucz.), p. Bożena Matlęga (3 ucz.), p. Włodzimierz Mazurkiewicz (3 ucz.) , p. Małgorzata Lechowicz (2 ucz.)

      10 uczniów wyróżnionych za dobre wyniki: Olga Gomułka kl.6e, Milena Rejner kl.6e, Jakub Brzozowski kl.4c, Małgorzata Lemankiewicz kl.4b, Klementyna Janicka kl.4b, Tomasz Marciniak kl.4b, Magdalena Sarwińska kl.5d, Ada Kośka kl.4e, Aleksandra Podwójci kl.5e, Weronika Chojnowska kl.4f - Ogólnopolski Konkurs "Alfik Humanistyczny 2007" - nauczyciele: p. Bożena Matlęga (6 ucz.), p. Elżbieta Zbrzezna (2 ucz.), p. Małgorzata Lechowicz, p. Włodzimierz Mazurkiewicz



      II miejsce drużyny szkolnej w składzie:Paulina Grzegorzewska kl.6c, Julia Sulińska kl.6c, Marta Tumkielska kl.6c - Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny dla klas VI organizowany przez Gimnzjum nr 5 przy współpracy Muzeum Mazowieckiego - nauczyciel - p. Elżbieta Zbrzezna



      I miejsce drużynowo (Marta Osowicz kl.6c, Marta Tumkielska kl.6c, Paulina Grzegorzewska kl.6c, Andżelika Piechowicz kl.6b, Magdalena Kowalska kl.6b) - Międzyszkolny Konkurs "Poloniada, czyli potyczki z językiem polskim" - nauczyciel - Elżbieta Zbrzezna



      I nagroda w etapie rejonowym i wyróżnienie w finale - Martyna Kisio - XXX edycja Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci i Młodzieży "Pięknie być  człowiekiem"  - nauczyciel - p.Elżbieta Zbrzezna

 

XIV Międzyszkolna Liga Przedmiotowa - język polski

I miejsce - Barbara Banaszczak kl.4b - klasy czwarte, nauczyciel - p. Bożena Matlęga

I miejsce - Agnieszka Walczak  kl.4b - klasy czwarte, nauczyciel - p. Bożena Matlęga

III miejsce - Kamil Karolewski kl. 4c - klasy czwarte, nauczyciel - p. Bożena Matlęga

I miejsce drużynowo - klasy czwarte - nauczyciel - p. Bożena Matlęga (3 ucz.), p. Elżbieta Zbrzezna(1)

II miejsce - Aleksandra Podwójci kl.5e - klasy piąte, nauczyciel - p. Małgorzata Lechowicz

II miejsce - Tomasz Sokołowski kl.5e - klasy piąte, nauczyciel - p. Małgorzata Lechowicz

II miejsce - Dominika Małachowska kl.5d - klasy piąte, nauczyciel - p. Elżbieta Zbrzezna

I miejsce drużynowo - klasy piąte

III miejsce - Paulina Grzegorzewska kl.6c - klasy szóste, nauczyciel - p. Elżbieta Zbrzezna

III miejsce - Andżelika Piechowicz kl.6b - klasy szóste, nauczyciel - p. Elżbieta Zbrzezna

II miejsce drużynowo - klasy szóste - nauczyciel - p. Elżbieta Zbrzezna (3 ucz.), p. Bożena Matlęga (1 ucz.)

III miejsce - Paulina Grzegorzewska - konkurs ortograficzny, nauczyciel - p. Elżbieta Zbrzezna

III miejsce drużynowo - nauczyciel - p. Elżbieta Zbrzezna (3 ucz.), p. Bożena Matlęga (1 ucz.)

 


 

HISTORIA

 

      Laureatka etapu centralnego - Karolina Wasilewska - Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego", nauczyciel - p. Renata Wojtycka

 

I miejsce - Dawid Walczak i 4 wyróżnienia: Aleksandra Podwójci, Oliwia Lisowska, Barbara Banaszczak, Martyna Kisio - Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Niepodległa 2007", nauczyciel - p. Renata Wojtycka

 

II miejsce drużynowo- Międzyszkolny Konkurs Historyczny "Polska-moja ojczyzna"

 

I miejsce- Aleksandra Podwójci, III miejsce - Dorota Pater - Konkurs Wiedzy o Bolesławie Chrobrym, nauczyciel - p.Renata Wojtycka



III miejsce drużynowo - XIV Międzyszkolna Liga Przedmiotowa-historia klasa VI (przyg. p. Renata Wojtycka)

 


 

JĘZYK ANGIELSKI

 

laureat - Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "SEZAM"

3 laureatów - Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "OLIMPUS"

1 laureat, 4 wyróżnienia - Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "MIX 2008"  

II lokata -2 uczniów, III lokata -2 uczniów - Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "English ACE"

I miejsce - Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego organizowany przez Gimnazjum w Sikorzu

I miejsce - Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego organizowany przez Zespół Szkół nr 1

II miejsce drużynowo - XIV Międzyszkolna Liga Przedmiotowa-język angielski klasa VI  

 


 

MATEMATYKA

 

      wyróżnienia za bardzo dobre wyniki: Marta Osowicz, Kamil Karolewski, Bartosz Staneta - Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR 2008", nauczyciel - p. Anna Olczak-Mielczarek

      16 wyróżnień : Edward Mycroft, Piotr Majkowski, Tomasz Nowak, Karolina Wasilewska, Piotr Murzyński, Tomasz Marciniak, Aneta Durmaj, Kinga Chrobot, Szymon Komorowski, Agnieszka Walczak, Karolina Goleniewska, Magdalena Sarwińska, Łukasz Grodzicki, Monika Lubiak, Tomasz Sokołowski, Aleksandra Podwójci - Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR 2008"-nauczyciele - p. Anna Olczak-Mielczarek (7), p. Aldona Fijałkowska (4), p. Barbara Szymborska (3), p. Alicja Rostowska (2)

II miejsce w kategorii średnia wyników szkół podstawowych w regionie warszawskim - Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2008 (wycieczka dla laureatów do Białowieży)



      wyróżnienia za bardzo dobre wyniki - 9 uczniów: Kamil Karolewski, Bartosz Staneta, Cezary Dudkiewicz, Piotr Murzyński, Agnieszka Walczak, Piotr Majkowski, Magdalena Sarwińska, Szymon Komorowski, Anna Świerczakowska, wyróżnienia za dobre wyniki -2 uczniów: Ada Krawiec, Aneta Durmaj - Ogólnopolski Konkurs Matematyczny "ALFIK 2007", nauczyciele - p. Anna Olczak-Mielczarek (6), p. Alicja Rostowska (3), p. Aldona Fijałkowska (1), p. Barbara Szymborska(1)

 

      wyróżnienia za bardzo dobre wyniki - 2 uczniów: Kamil Karolewski, Magdalena Sarwińska, wyróżnienia za dobre wyniki - 8 uczniów: Cezary Dudkiewicz, Piotr Murzyński, Barbara Banaszczak, Marta Osowicz, Edward Mycroft, Martyna Kisio, Tomasz Sokołowski, Szymon Komorowski - Ogólnopolski Konkurs Matematyczny "MAT 2008", nauczyciele - p. Anna Olczak-Mielczarek (6), p. Aldona Fijałkowska (2), p. Barbara Szymborska (2)

 

I miejsce - Marta Osowicz - Rejonowy Konkurs Matematyczny organizowany przez Gimnazjum w Sikorzu, nauczyciel - p. Anna Olczak-Mielczarek



II miejsce drużynowo - Międzyszkolny Konkurs "Rozkosze Łamania Głowy", nauczyciel - p. Barbara Szymborska

 

XIV Międzyszkolna Liga Przedmiotowa - matematyka

I miejsce - Cezary Dudkiewicz - klasy czwarte, nauczyciel - p. Anna Olczak-Mielczarek

II miejsce - Kamil Karolewski - klasy czwarte, nauczyciel - p. Anna Olczak-Mielczarek

I miejsce drużynowo - klasy czwarte - nauczyciel - p. Anna Olczak-Mielczarek

II miejsce drużynowo - klasy szóste - nauczyciel - p. Anna Olczak-Mielczarek

 


 

INFORMATYKA


I , III miejsce i jedno wyróżnienie - Międzyszkolny Multimedialny Konkurs Informatyczny "Moje hobby"  

II miejsce drużynowo - III Międzyszkolny Konkurs Informatyczny