Grzybobranie Drukuj

 

   16 września uczniowie klas IIIa oraz IIIb pod opieką nauczycieli : p. Małgorzaty Szulborskiej, p. Joanny Dobrogoszcz i p. Beaty Tokaj uczestniczyli we wspólnym grzybobraniu i integracyjnym ognisku w Nadleśnictwie w Miszewie Murowanym.

   Podczas wspólnego wyjazdu do lasu dzieci miały możliwość poszerzenia swojej wiedzy z zakresu środowiska przyrodniczego. Poznały wybrane gatunki grzybów oraz nauczyły się odróżniać grzyby jadalne od trujących. W naturalnym środowisku, pod kierunkiem leśniczego, poznawały świat roślin i zwierząt w poszczególnych warstwach lasu.

   Piękna słoneczna pogoda przyniosła wszystkim wiele pozytywnych wrażeń związanych z urokami zbliżającej się jesieni. Uczniowie mieli okazję podziwiać ciekawe i malownicze zakątki lasu.

   Po udanym i obfitym grzybobraniu wszyscy zjedli posiłek przygotowany przy ognisku. Były więc pieczone kiełbaski oraz wspólne zabawy ze śpiewem.