Uczestniczymy w Dniu Płockich Inicjatyw Pozarządowych Drukuj

 

   W sobotę, 17 września, jedenastu sympatyków nauk ścisłych, uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem - p. Aldoną Fijałkowską, nauczycielką matematyki, wzięło udział w Dniu Płockich Inicjatyw Pozarządowych w Centrum Edukacji Grupy Orlen.

   W ramach "Szkoły z pasją" odkrywaliśmy tajniki fizyki i chemii. Mogliśmy przekonać się na własne oczy o tym, że chemia nie jest czarno-biała! Nie bez lęku stawaliśmy na płycie ułożonej na napompowanych balonach, które mimo dużego ciężaru nie pękały! Wspólnie rozwiązywaliśmy matematyczne łamigłówki, składaliśmy bryły bez użycia kleju. Układaliśmy radosne sześciany, w czym byliśmy niepokonani! Uczestniczyliśmy również w twórczych zabawach. Filip i Adrian wymyślili "Nakoułatwiacza" - wystrzeliwacza ściąg w domu. Inny cel maszyny - prototyp rakiety kosmicznej POLSKA 2030.

   Organizatorem zajęć było Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych DELTA wraz z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.