Uczniowie naszej szkoły wśród DELTAklubowiczów Drukuj

 

   19 września, w Auli Urzędu Miasta, odbyła się uroczysta inauguracja VII edycji projektu DELTAKLUB.

   W tym roku szkolnym w zajęciach w ramach tego projektu biorą udział uczniowie klas VIc i VIs : Szymon Staneta, Kacper Pawlak, Wiktor Małkowski, Kuba Podwójci, Filip Zubek i Adrian Dzik.

   Wszyscy zebrani w Auli obejrzeli prezentacje i pokazy matematyczno - przyrodnicze przygotowane przez uczestników programu, z uwagą wysłuchali przemówień przedstawicieli władz miasta Płocka i Kuratorium Oświaty.

   Dużym przeżyciem dla nowych członków DELTAKLUBU było otrzymanie z rąk Prezydentów - p. Andrzeja Nowakowskiego i p. Romana Siemiątkowskiego okolicznościowych listów gratulacyjnych. Prezydent miasta Płocka i Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty - p. Joanna Banasiak wręczyli listy również nauczycielom zaangażowanym w pracę z młodzieżą w ramach Deltaklubu. Wśród nich są nauczycielki matematyki z naszej szkoły - p. Aldona Fijałkowska i p. Anna Olczak-Mielczarek.

   Po części oficjalnej uczestniczyliśmy w wykładzie dr hab. Andrzeja Witowskiego poświęconym energii wokół nas. 

   DELTAKLUB to projekt dla młodzieży uzdolnionej w kierunku nauk ścisłych, wdrażany przez MSCDN w Płocku przy współpracy m.in. Urzędu Miasta Płocka i Stowarzyszenia Inicjatyw Edukacyjnych "Delta".

 

"Młodzi z Deltaklub. Świat stoi przed nimi otworem" - Gazeta Wyborcza, 20 września 2011

"W Deltaklubie kręci wiedza" - portal Plocman