"Święto Ziemniaka" - zabawa i integracja w naszej szkole! Drukuj

 

   22 września uczniowie klas Ia i Ib uroczyście uczcili ostatni dzień lata organizując z pomocą swoich nauczycieli : p. Edyty Kowalskiej, p. Joanny Matuszak i p. Małgorzaty Gomułki "Święto Ziemniaka".

   Po wysłuchaniu historii sprowadzenia do Polski w 1683 roku przez króla Jana III Sobieskiego ziemniaka jako prezentu dla swojej żony Marysieńki uczniowie uruchomili swoją wyobraźnię i wyczarowali cudaczny ziemniaczany świat. Pracownia wypełniła się "Cudakami" z ziemniaków ozdobionymi guzikami, piórkami, kolorowymi pineskami, kawałkami włóczki, wstążeczkami, bibułką itp. Następnie zrobionymi z pomocą nauczycieli ziemniaczanymi stemplami każdy z uczniów wykonał pamiątkowy "ziemniaczany papier", który może posłużyć do pakowania prezentów.

   Najwięcej radości przyniósł dzieciom "ziemniaczany turniej" w parku. Rozgrywki sportowe na świeżym powietrzu to noszenie ziemniaka na łyżce, wyścig z ziemniakiem między kolanami, slalom z ziemniakiem i golfowym kijem pomiędzy ustawionymi słupkami. Nie obyło się również bez skakania w ziemniaczanym worku!

   Obydwie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy, a w nagrodę smażone i posolone ziemniaki - czyli frytki w McDonald's. "To moje ulubione święto w roku" - powiedziała Marta z Ia !!!