Europejski Dzień Języków 2011 Drukuj

 

   26 września został ogłoszony przez Radę Europy dorocznym Europejskim Dniem Języków. Mówić językiem drugiej osoby oznacza bowiem uczynić krok ku niej, znieść bariery i lęki. Kształcenie językowe i komunikowanie się w różnych językach pomaga nam upowszechniać koncepcję różnorodności kulturowej i wzajemnego zrozumienia na naszym kontynencie.

   Uczniowie naszej szkoły chętnie przyłączyli się do świętowania Europejskiego Dnia Języków Obcych. Podczas lekcji języka angielskiego czytane były fragmenty wierszy znanych poetów, łamańce językowe tzw. tongue twisters oraz wyświetlano filmy w oryginale dla klas młodszych. Tworzono projekty i plakaty ilustrujące użycie języka obcego. można je podziwiać na wystawie przygotowanej przez anglistki - p. Justynę Matusiak i p. Joannę Jakubowską.