Techniczne tajemnice zgłębiamy w Warszawie Drukuj

 

   7 października uczniowie klas VIc i VIs wraz z paniami : Aldoną Fijałkowską, Marzeną Wakułą, Ewą Wojtycką i Moniką Czyżewską wyjechali do Warszawy aby tam zgłębiać techniczne tajemnice.

   Wizytę w stolicy rozpoczęliśmy od odwiedzenia gmachu Telewizji Polskiej. Tam zobaczyliśmy studia telewizyjne i poznaliśmy pracę w telewizji "od kuchni". W jednym ze studiów spotkaliśmy Artura Orzecha - dziennikarza muzycznego, prezentera i konferansjera, który chętnie pozował z nami do zdjęć. W kolejnych - mogliśmy obserwować budowę dekoracji do wieczoru wyborczego czy wcielić się w gości telewizji śniadaniowej. Ogromne wrażenie na wszystkich zrobiło studio sport - jedno z najbardziej nowoczesnych pomieszczeń w budynku na Woronicza. Na zakończenie zwiedziliśmy muzeum telewizji, gdzie podziwialiśmy stare odbiorniki, kamery, stoły montażowe a także fragmenty dekoracji, scenariusze czy kostiumy do spektakli w Teatrze Telewizji.

   Drugim punktem programu było odwiedzenie Centrum Nauki Kopernik. Poznając specyfikę pierwszego w Polsce "eksploratorium" samodzielnie odkrywaliśmy tajemnice z różnych dziedzin nauki i poprzez wykonywanie doświadczeń sprawdzaliśmy ich wpływ na życie człowieka. Zwiedziliśmy interaktywne wystawy : Człowiek i środowisko, Świat w ruchu, Korzenie cywilizacji oraz Strefa światła.

   Dopełnieniem blisko dwu i półgodzinnej wizyty był seans w planetarium "Niebo Kopernika". Tam wszyscy uczestnicy poznali tajemnice nieba Majów - majańskie wierzenia ale również zdobycze majańskiej nauki.

   Po całym dniu pełnym wrażeń zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do domu. Oj, mieliśmy o czym opowiadać rodzicom!