Niecodzienne zajęcia w klasie integracyjnej Drukuj

 

   Zapomniane gry planszowe znowu wracają do dzieci. Takie zamierzenia miały p. Małgorzata Szulborska i p. Joanna Dobrogoszcz - nauczycielki w klasie IIIa.

   13 października zorganizowały niecodzienne zajęcia - nauka poprzez gry planszowe. Mając na uwadze, że zabawa jest podstawową formą aktywności dzieci wykonywaną głównie dla przyjemności, pomaga w poznawaniu rzeczywistości, a także zaspokaja indywidualne i społeczne potrzeby dziecka. Dla dziecka zabawa jest pracą, dobrem, obowiązkiem, ideałem życia. Jest to jedyna atmosfera, w której może ono psychicznie oddychać, a zatem i działać. Gry wykorzystują, a zarazem rozwijają procesy poznawcze i operacje myślowe (spostrzegawczość, pamięć, uwagę, wyobraźnię, myślenie, porównywanie, kojarzenie, rozumowanie, itp.). Gry nie tylko bawią dzieci lecz sprawiają dzieciom przyjemność, umożliwiają poznawanie, utrwalanie i rozszerzanie wiadomości. Uśmiech dzieci był największym wykładnikiem zasadności podjętych działań.