Dzień Edukacji Narodowej 2011 Drukuj

 

   14 października cała społeczność szkoły uroczyście obchodziła tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej. Razem z nami ten dzień świętowali w murach szkoły : p. Joanna Banasiak - dyrektor Kuratorium Oświaty w Warszawie delegatura w Płocku, p. Marek Bębenista - dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Płocka, p. Stanisław Nisztor - prezes ZNP w Płocku, ks. Grzegorz Dobrzeniecki - proboszcz Parafii Św. Krzyża, p. Wojciech Majchrzak - pierwszy dyrektor naszej szkoły, p. Elżbieta Podwójci-Wiechecka - kierownik filii nr 8 Książnicy Płockiej, p. Konrad Guzanek - przewodniczący Rady Rodziców. 

   Tak znakomici goście przybyli, aby być świadkami bardzo podniosłej chwili w życiu naszej szkoły - momentu odsłonięcia tablicy "Szkoły Odkrywców Talentów". Ten tytuł nadała szkole Minister Edukacji Narodowej p. Katarzyna Hall doceniając tym samym wielorakość talentów uczniów i pracę nauczycieli nad ich rozwojem. Odsłonięcia tablicy dokonali państwo - Joanna Banasiak, Marek Bębenista i Wojciech Majchrzak wraz z grupą uczniów uzdolnionych humanistycznie, matematycznie, artystycznie i sportowo : Julią Sieczkowską, Szymonem Stanetą, Michałem Wyrębkowskim, Michałem Kolankiewiczem, Joanną Bohdan, Adą Lewandowską i Krzysztofem Hondzyńskim. Od 30 czerwca 2011, decyzją minister Hall, jesteśmy wśród dziesięciu płockich szkół wyróżnionych tytułem "Szkoły Odkrywców Talentów"(wykaz płockich Szkół Odkrywców Talentów znajdziesz tu).

   Wszyscy zgromadzeni obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów klas III b i III c oraz chór szkolny. Opiekę nad młodymi artystami sprawowały panie - Marzena Nejman, Bożena Koper i Małgorzata Podwójci. Dekoracje wykonały panie - Danuta Gembicka, Marzena Nejman, Joanna Pankowska, Joanna Skubiszewska i Urszula Romanowska. Cała uroczystość przebiegała w miłej atmosferze. Przybyli goście, na ręce dyrektor Ewy Woźniak, składali serdeczne życzenia pracownikom naszej szkoły. Miło było usłyszeć, że nasza placówka jest chlubą miasta.

   Uroczyste obchody zakończyło uhonorowanie Nagrodą Dyrektora Szkoły wyróżnionych nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi.

   Wyróżnieni nauczyciele wzięli również udział w miejskich obchodach Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystych gali w Szkole Muzycznej odebrali odznaczenia państwowe i resortowe a także nagrody : Kuratora Mazowieckiego oraz Prezydenta Miasta Płocka.

Gratulujemy.

 

 

uroczystości szkolne fot. Janina Łukasiak

 

 

uroczystości miejskie