Klikaj z głową Drukuj

 

   26 października uczniowie klas : Vc i VIc wraz z nauczycielkami - p. Małgorzatą Gomułką i p. Aldoną Fijałkowską wzięli udział w szkoleniu w ramach programu profilaktyczno - edukacyjnego : "Szkoła Bezpiecznego Internetu" - "Klikaj z głową".

   "Klikaj z głową" to wspólna akcja edukacyjnej grupy portalu społecznościowego Nasza Klasa.pl oraz Fundacji Kidprotect.pl, której celem jest pokazanie uczniom oraz nauczycielom jak mądrze i bezpiecznie korzystać z Internetu.

   Internet jest dla młodzieży oknem na świat, wielkim centrum rozrywki, miejscem zabaw i kontaktu z rówieśnikami. Jest doskonałym narzędziem do zdobywania wiedzy i poszerzania horyzontów, jednak tylko wtedy, gdy korzysta się z niego w sposób bezpieczny i rozsądny. Niestety, wykorzystany nieostrożnie może nieść za sobą niebezpieczeństwa, z których zwłaszcza młodzi użytkownicy nie zawsze zdają sobie sprawę.

   Na dzisiejszym spotkaniu dowiedzieliśmy się jak uważać na internetowych przestępców, jak nie narazić siebie i innych na niebezpieczną sytuację, jak chronić swoje dane osobowe, jak bezpiecznie zdobywać wirtualnych przyjaciół na portalach społecznościowych - czyli po prostu - jak klikać z głową.

   Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat bezpieczeństwa w sieci, zachęcamy do odwiedzenia stron :