XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Ja i Król Maciuś Pierwszy" został rozstrzygnięty! Drukuj

 

   Wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ja i Król Maciuś Pierwszy" odbyło się 4 listopada 2011r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku, który był organizatorem. Zasięg konkursu był ogromny i rozległy. Wzięło w nim udział 907 prac dzieci i młodzieży z 90 placówek działalności szkolnej i pozaszkolnej całej Polski (od Koszalina przez Wrocław aż po Nowy Targ!). Nagrody i wyróżnienia otrzymało 44 dzieci. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły Adrianna Lewandowska z klasy 6c, która otrzymała wyróżnienie za pracę wykonaną w technice batiku. 
   Wszyscy nagrodzeni i ich opiekunowie mieli okazję wysłuchać wykładu krytyka i historyka sztuki p. dr Elżbiety Ciesielskiej-Zając na temat malarstwa takich malarzy jak Makowski, Wojtkiewicz, Iwin oraz uczestniczyć w warsztatach plastycznych.

Gratulujemy laureatce i jej nauczycielce p. Małgorzacie Podwójci!
 
Zachęcamy do przeczytania artykułu w Gazecie Wyborczej "Król Maciuś Pierwszy wciąż jest doceniany"