Bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji "Kotylion na 11 listopada" Drukuj

 

   Prezydent Bronisław Komorowski zachęcił w liście skierowanym do uczniów i nauczycieli wszystkich szkół w Polsce, aby włączyli się oni w przygotowanie biało-czerwonych kotylionów, które maja być znakiem obywatelskiej wspólnoty.

 

List Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej do nauczycieli i uczniów

 

   W odpowiedzi na apel Pana Prezydenta uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami w trakcie zajęć wykonywali biało-czerwone kotyliony, które potem dumnie przypinali do ubrań lub wykorzystali jako element dekoracji sali.

   Akcja "Kotylion na 11 listopada" jest kontynuacją inicjatywy rozpoczętej rok temu, w listopadzie 2010 r. - już wtedy po raz pierwszy prezydent Bronisław Komorowski zaprosił szkoły w całej Polsce oraz polskie szkoły zagranicą do wspólnych przygotowań. Biało-czerwone kotyliony, wpięte przez wielu z nas w płaszcze i kurtki, były drobnym, lecz bardzo wyrazistym symbolem nowoczesnego patriotyzmu (...) - czytamy na oficjalnej stronie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

   Wykonanie biało-czerwonych kotylionów to również doskonała propozycja na wspólne spędzenie rodzinnego wieczoru i lekcja patriotyzmu tuż przed Świętem Odzyskania Niepodległości. Instrukcję znajdziemy, między innymi na stronie Prezydenta RP : "Zrób biało-czerwony kotylion".