"Niepodległa - przeszłość w zderzeniu ze współczesnością" Drukuj
 
   W przeddzień Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach tego patriotycznego święta w Muzeum Niepodległości w Warszawie.
   Po raz kolejny przystąpiliśmy do udziału w konkursie organizowanym przez muzeum pod hasłem ,,Niepodległa - przeszłość w zderzeniu ze współczesnością." Uczniowie klasy III pod kierunkiem p. Joanny Pankowskiej wykonywali projekty plakietek patriotycznych, starsi uczniowie - z klas IV- VI, pod kierunkiem p. Renaty Wojtyckiej wykonali plakaty, albumy i prezentacje multimedialne. Bardzo cieszyły nas wyróżnienia, które za swoje prace uzyskali: Natalia Kicińska, Iga Śliwińska, Andżelika Rudowska, Katarzyna Durmaj i Jakub Podwójci.
   Jednak szczególnym wyróżnieniem dla całej szkoły był występ naszego chóru pod kierunkiem p. Małgorzaty Podwójci w Muzeum Niepodległości podczas obchodów z okazji Święta Narodowego. Pani Małgorzata została obdarzona słowami uznania i podziękowania za swoją wieloletnią działalność i propagowanie wśród dzieci i młodzieży treści patriotycznych w wykonywanym bardzo często repertuarze. Pani Dyrektor Działu Edukacji Muzeum Niepodległości - Jolanta Załęczny przekazała serdeczne podziękowania i wyraziła nadzieję na dalszą współpracę, a recytatorki: Aleksandra Mrozowska, Gabriela Brzózka, Weronika Fabiszewska i Julia Sieczkowska, przygotowane przez p. Małgorzatę Lechowicz były oklaskiwane gromkimi brawami.
   Tym  "stołecznym akcentem" zaczęliśmy obchody Święta Niepodległości 2011.