Nasz udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości Drukuj

 

   11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Ustanowiono je by uczcić rocznicę wskrzeszenia państwa polskiego, które po 123 latach niewoli - w 1918 r. stało się niepodległe, wolne od zaborców.

   Tego dnia uczniowie naszej szkoły reprezentujący Samorząd Szkolny pod opieką p. Renaty Wojtyckiej oraz Rzecznika Praw Ucznia - p. Edyty Kowalskiej złożyli kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w Płocku. Następnie wszyscy przemaszerowali do Bazyliki Katedralnej, gdzie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny. Po jej zakończeniu kontynuowano uroczystości przy płycie Nieznanego Żołnierza. W Zespole Strzelnic LOK w Płocku odbyły się zawody strzeleckie i pokaz broni.

   Podczas całej uroczystości panowała podniosła atmosfera. Była to wzruszająca lekcja historii, która pomogła uczniom zrozumieć istotę i znaczenie Święta Niepodległości i obchodzić je z należytym szacunkiem.