Jesienne spotkania w Książnicy Płockiej Drukuj

 

   14 listopada klasa integracyjna Ia pod opieką pań Joanny Matuszak oraz Edyty Kowalskiej uczestniczyła w trzecim i ostatnim cyklu jesiennych spotkań w Filii Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego.

   W ramach "Klubu Miłośnika Książki", "Arteterapii" oraz "Twórczości" pani kierownik Książnicy Elżbieta Podwójci-Wiechecka przeprowadziła trzy niezwykłe spotkania z książką pobudzając wyobraźnię dzieci do jesiennej ekspresji twórczej. Na pierwszych zajęciach uczniowie poznali losy małego jeżyka i każdy z nich m.in z szyszek, kolorowego papieru, jarzębiny, liści- wyczarował swojego "Tuptusia". Na drugich zajęciach dzieci dowiedziały się, czemu niedźwiadki powinny spać zimą i dlaczego tak bardzo lubią miodek. Specjalnie dla klasowego "misia" wszyscy uczniowie wspólnie zbudowali gawrę- czyli mieszkanko dla niedźwiadka. Ostatnie jesienne spotkanie przeobraziło się w istny "Sabat Czarownic" i nikt się nie bał wyczarować własną wiedźmę, gdy dowiedział się, że uwielbiają one sok ze skarpet i naleśniki z komarami! Cała klasa Ia uwielbia zajęcia w Książnicy Płockiej i już nie może doczekać się zimowych zabaw z wyobraźnią!