"Niepodległa się śmieje Ojczyzna" Drukuj

 

   14 listopada, odświętnie ubrani, z przypiętymi biało-czerwonymi kotylionami, uczniowie klas piątych i szóstych wraz ze swoimi nauczycielami wzięli udział w uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Swoją obecnością zaszczycili nas : p. Leszek Mossakowski - kombatant i wielki przyjaciel naszej szkoły oraz rodzice.

   Uczniowie klas : IVb i Vc, przygotowani przez p. Elżbietę Zbrzezną oraz chór szkolny pod dyrekcją p. Małgorzaty Podwójci wprowadzili wszystkich zebranych w podniosły nastrój. Wierszem oraz piosenką opowiedzieli nam historię upadku Rzeczypospolitej i jej długą drogę do odzyskania niepodległości. Ta ciekawa opowieść wzbogacona była prezentacją multimedialną.

   Całości obrazu dopełniła dekoracja wykonana przez panie : Joannę Pankowską i Joannę Skubiszewską, a nad jakością dźwięku czuwał p. Robert Elwerowski.