Mazowszanie w Muzeum Mazowieckim - lekcje historii Płocka! Drukuj


   Od miesiąca listopada klasy I-III uczestniczą w lekcjach oraz warsztatach twórczych obejmujących program edukacji historyczno - regionalnej w Muzeum Mazowieckim w Płocku, które mają potrwać do końca roku szkolnego. Zajęcia te przyczyniają się do ugruntowania postaw patriotycznych i obywatelskich oraz kształtowania tożsamości regionalnej. Lekcje odbywają się w zabytkowej kamienicy secesyjnej, gdzie uczniowie poznają tysiącletnią historię naszego miasta oraz ekspozycję muzealną X wieków Płocka.
   3 listopada Muzeum odwiedziła klasa integracyjna IIa wraz z paniami - Iwoną Lewińską i Katarzyną Nowysz. Najpierw uczniowie obejrzeli wypchane zwierzęta zamieszkujące nasze tereny bardzo dawno temu, potem usłyszeli historię dzielnego wojownika i zobaczyli jego grób. Wszyscy podziwiali zbiór starych monet, a także bawili się zabawkami, które umilały czas dzieciom w poprzednim wieku. Najbardziej jednak podobała się im podświetlana makieta Płocka, wyglądała imponująco! Podziw wzbudziła też multimedialna prezentacja IX-wiecznej ulicy Grockiej.

   15 listopada uczniowie klasy integracyjnej Ia pod opieką pań - Joanny Matuszak i Edyty Kowalskiej oraz klasa Ib pod opieką p. Małgorzaty Gomułki uczestniczyli w pierwszej lekcji prowadzonej przez pracownika merytorycznego muzeum - panią Anię. Dzieci dowiedziały się "Co to jest muzeum", zapoznały się z jego podstawowymi funkcjami oraz najważniejszymi wydarzeniami z historii Muzeum Mazowieckiego w Płocku. Odbyły także spacer, dzięki któremu zobaczyły najciekawsze eksponaty i atrakcje multimedialne ekspozycji regionalnej. Wszyscy, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele nie możemy doczekać się kolejnych niezwykle interesujących spotkań w Muzeum Mazowieckim!