Jesteśmy z Ziemią za pan brat! Drukuj

 

   17 listopada w Zespole Szkół nr 2 w Płocku odbyła się IV edycja Konkursu Matematyczno - Przyrodniczego pod tegorocznym hasłem "Z Ziemią za pan brat". Celem konkursu jest rozwijanie i pogłębianie zainteresowań matematyką i przyrodą, stosowanie wiedzy i umiejętności matematyczno - przyrodniczych w praktyce oraz zachęcanie do samodzielnego zdobywania wiedzy o wzajemnym oddziaływaniu człowieka i środowiska. Konkurs stwarza uczniom możliwość sprawdzenia się w rywalizacji z innymi a także pozwala na rozwiązywanie problemów w twórczy sposób.

   Do rywalizacji stanęły 3-osobowe drużyny z płockich podstawówek. Uczniowie naszej szkoły okazali się niepokonani zarówno w kategorii indywidualnej jak i drużynowej.

   Szymon Staneta, Kacper Pawlak i Łukasz Solak zajęli I miejsce drużynowo, zdobywając 108 punktów i wyprzedzając drużyny : SP22 (105,5 p) oraz II Prywatnej ZOK "Profesor" (105 p). Ponadto Szymon Staneta zwyciężył w klasyfikacji indywidualnej zdobywając 42 punkty.

 Opiekunkami drużyny były panie : Aldona Fijałkowska - nauczyciel matematyki oraz Marta Pater - nauczyciel przyrody.

 Laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

 

"Uczniowie z płockich podstawówek z matematyką za pan brat" - Tygodnik Płocki Nr 48