Chór szkolny na balecie! Drukuj

 

   16 listopada nasz chór pod przewodnictwem swojej opiekunki p. Małgorzaty Podwójci i w towarzystwie p. Renaty Wojtyckiej oraz p. Roberta Elwertowskiego wybrał się do Łodzi na balet pt. "Królewna Śnieżka".
   Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Manufaktury, gdzie zapoznaliśmy się z historią powstania i działalności fabryki włókienniczej rodziny Poznańskich. Uczestniczyliśmy też w warsztatach plastycznych "Tkanina i co dalej...", na których każdy wykonał nadruk na tkaninie wg. własnego projektu (swoje prace można było zabrać do domu).
   Największym przeżyciem było obejrzenie w Teatrze Wielkim baletu pt. "Królewna Śnieżka". Jest to spektakl oparty na jednej z najbardziej znanych baśni braci Grimm. Jej baletowa wersja przygotowana przez Teatr Wielki w Łodzi bawi i wzrusza dzieci. Losy dobrej i pięknej, lecz znienawidzonej przez złą Macochę Śnieżki oraz siedmiu wesołych krasnali  dostarczyły dzieciom niezapomnianych emocji. I mimo, że Śnieżka zjada zatrute jabłko, wszystko dobrze się kończy. Wszystkich zachwyciły piękne kostiumy i bajkowa scenografia oraz skrzaty poruszające się zabawnie w rytm muzyki.