Budujemy miasto marzeń! Drukuj

 

   17 listopada klasy - IIa pod opieką pań : Iwony Lewińskiej i Katarzyny Nowysz oraz Va i Vc wraz z wychowawcami : p. Ewą Wojtycką, p. Moniką Czyżewską i p. Anną Olczak-Mielczarek odwiedziły interaktywną wystawę w Galerii Wisła pod hasłem "Budujemy z LEGO!". Uczniowie wzięli udział w tworzeniu miasta naszych marzeń. W ciągu 45 minut grupy składały własną makietę ze znanych na całym świecie klocków, które umożliwiają konstruowanie ogromnych obiektów z modelami domów, samochodów i figurek mieszkańców. Wszyscy z zapałem zabrali się do pracy. Pomysłów było wiele - powstały drapacze chmur, baseny, lotniska z samolotami, a nawet kino. Na zakończenie zabawy uczniowie zostali nagrodzeni upominkiem, zrobiono pamiątkowe zdjęcie, które zostanie umieszczone na Facebooku w profilu Galerii Wisła. Zgłoszone prace wezmą udział w plebiscycie na Makietę Miasta Marzeń. Grupa, która zwycięży otrzyma od Galerii atrakcyjny zestaw klocków.

   Warto wspomnieć, że LEGO to firma założona w 1932 roku w Danii. Jej nazwa to skrót utworzony z duńskiego zwrotu "Leg godt", co znaczy "baw się dobrze". Światowy sukces przyniosły firmie zestawy klocków, których cechą charakterystyczną pozostają rozmaite możliwości ich składania, umożliwiające kreatywną zabawę.