GÓRA GROSZA Drukuj

22 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII edycji akcji "GÓRA GROSZA" organizowanego na terenie całej Polski przez Towarzystwo "Nasz Dom" pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Celem akcji jest zbieranie funduszy głównie dla dzieci z domów dziecka, rodzin zastępczych, adopcyjnych i innych placówek opiekuńczo - wychowawczych.

Nasi uczniowie jak zawsze nie zawiedli !!!  Wszyscy zrozumieli, że nawet najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć fundusz, który pomoże wielu koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Pomogli także i nauczyciele, którzy zachęcali dzieci do udziału w akcji sami biorąc w niej aktywny udział.

Koordynatorami akcji w naszej szkole był Samorząd Szkolny pod opieką p. Renaty Wojtyckiej i Rzecznika Praw Ucznia - p. Edyty Kowalskiej.