Uczestniczymy w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości Drukuj

 

   Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest organizowany w ponad stu krajach. Wydarzenie to ma na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Jednym z jego elementów jest projekt "Otwarta firma" organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

   W dniach 15 - 21 listopada uczniowie klas I - III odwiedzili przedsiębiorstwa w najbliższej okolicy w celu poznania zawodów w miejscu pracy. Jesteśmy jedyną szkołą podstawową w Płocku uczestniczącą w tym przedsięwzięciu, a koordynatorem projektu jest p. Urszula Romanowska.

   W trakcie i po zakończeniu wycieczek uczniowie rozmawiali z pracownikami : Banku PKO BP, Poczty Polskiej, Straży Pożarnej, Wodociągów Płockich, F.C. RECYCLING, przewodnikiem PTTK. Dzieci wykonały różnorodne prace plastyczne, dokumentację fotograficzną, a także układały ciekawe zagadki i rebusy o poznanych zawodach. Wzbogaciliśmy się o wiedzę na temat pracy w poszczególnym zawodzie, kim są filateliści, co możemy wyprodukować z tworzyw typu PET.