IX Przegląd Twórczych Możliwości Drukuj

 

   23 listopada przedstawiciele klasy  IIIE – Julia Rakowska, Nikodem Bachurski oraz Jakub Pawlak reprezentowali naszą szkołę na IX Przeglądzie Twórczych Możliwości – Ciekawa Budowla, pod hasłem "Pogotowie umysłu czyli szkoła bez bólu", organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6.  

   W tym roku zadaniem dzieci było zbudowanie i zaprezentowanie INKUBATORA WIEDZY. Uczniowie naszej szkoły pod twórczym kierunkiem pani Joanny Pankowskiej zbudowali budynek, do którego uczeń wjeżdża na taśmociągu a wiedza dostarczana jest poprzez przewody umieszczone na dachu, przesyłające informacje z drzewa mądrości.

   Oprócz naszej szkoły swoje kreatywne możliwości zaprezentowało również 15 szkół, posiadających tak jak nasza certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia. Wszystkie projekty były bardzo kreatywne i interesujące. A my świetnie się bawiliśmy w atmosferze twórczej zabawy.

"Szkoły uczą kreatywności. Tak, to nie pomyłka." - artykuł w Gazecie Wyborczej